Відповідальна за розділ: заступник директора з навчально-виховної роботи Чубова С.В.
18 березня 2015 року у нашому закладі відбувся міський семінар учителів математики «Активні та інтерактивні прийоми проведення заключного етапу уроку математики». Семінар пройшов під гаслом: «Математика – дивовижна вчителька в мистецтві спрямовувати думки, наводити порядок там, де вони не впорядковані, використовувати безглуздя, фільтрувати брудне і наводити ясність».
Чумак О.С., методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, розповіла вчителям математики про інтерактивне навчання як комунікативну активність між учасниками спілкування та роль заключного етапу уроку в навчально-виховному процесі.
Гладка Т.М., вчитель математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, презентувала власний методичний посібник «Геометричний матеріал в 5 класі. Координатний промінь. Кут».
Присутні відвідали відкриті уроки математики у 5-А класі з теми «Розв’язання задач і вправ», алгебри у 8-А класі з теми «Формула коренів квадратного рівняння» та в 11 класі з теми “Обчислення плоских фігур».
Швець А.А., практичний психолог закладу, провела практичне заняття «Гармонізація психічного здоров’я педагога».
Учасники семінару проаналізували відвідані уроки, подякували за гарну роботу та побажали творчої наснаги колегам.
Автор: Світлана Чубова
У Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі „КОЛОСОК” (осінньому) взяли участь 68 учнів закладу:
24 учні 1-2 класів, 32 учні 3-4 класів, 12 учасників 5-8 класів.
Отримали сертифікат «Золотий колосок» 15 учасників:
1. Бискуб Лія, учениця 1-А класу,
2. Гаврилов Кіріл, учень 1-А класу,
3. Ільченко Анна, учениця 1-А класу,
4. Ткач Анна, учениця 1-А класу,
5. Лабунець Іван, учень 1-А класу,
6. Латиш Ольга, учениця 1-А класу,
7. Телеуца Софія, учениця 1- А класу,
8. Плахотнюк Софія, учениця 1-А класу,
9. Самойлова Софія, учениця 1-А класу,
10. Атаманенко Володимир, учень 1-А класу,
11. Матвєйкін Іван, учень 1-Б класу,
12. Коваль Володимир, учень 2-Б класу,
13. Попиленко Іван, учень 3-А класу,
14. Бичкова Софія, учениця 4-А класу,
15. Шаєнко Дмитро, учень 4-А класу.
Сертифікат «Срібний колосок» отримали 16 учасників 1-4 класів та 1 учасниця 5-А класу.
У номінації «Грибна абетка» і «Смішна абетка»:
1. Голубятніков Тимофій, учень 2-Б класу,
2. Узлов Денис, учень 3- А класу,
3. Чаплига Єлизавета, учениця 4-Б класу.
У номінації «Абетка живої природи»:
1. Кісєєв Володимир, учень 1-А класу,
2. Шокотько Марія, учениця 2-А класу,
3. Голубятніков Тимофій, учень 2-Б класу,
4. Ланіна Діана, учениця 2-Б класу,
5. Єркін Ілля, учень 4-В класу,
6. Грабовець Іван, учень 3-А класу,
7. Коваленко Олександр, учень 3-А класу,
8. Левицька Аліна, учениця 3-А класу,
9. Заболотна Руслана, учениця 3-А класу,
10. Івасенко Дар’я, учениця 3-А класу,
11. Рудяк Вероніка, учениця 3-А класу,
12. Яворський Серафим, учень 3-А класу,
13. Скріпка Анна, учениця 3-В класу,
14. Мосяж Софія, учениця 5-А класу.
У номінації «Пташина абетка» і «Абетка неживої природи»:
1. Кісєєв Володимир, учень 1–А класу,
2. Касєєва Катерина, учениця 2-Б класу.
71 учень 5-11 класів узяв участь у шкільному етапі XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2014-2015 навчальному році.
23 учні стали переможцями цього етапу.
I місце вибороли:
Мозгова Євгенія, учениця 5-А класу,
Андріяненко Валерія, учениця 6-А класу,
Чітадзе Дарина, учениця 6-Б класу,
Епінгер Дар’я, учениця 7-А класу,
Зубковська Анна, учениця 8-Акласу,
Козенець Дар’я, учениця 11 класу.
II місце зайняли:
Голуб Аліна, учениця 5-А класу,
Громова Валерія, учениця 6-А класу,
Мурзак Дарія, учениця 6-В класу,
Лопата Юлія, учениця 7-А класу,
Березняк Євгеній, учень 8-А класу,
Потапова Катерина, учениця 9-А класу,
Волошина Тетяна, учениця 10 класу,
Жежеря Артем, учень 10 класу,
Кононенко Дарія, учениця 11 класу.
III місце отримали:
Касяненко Софія, учениця 5-А класу,
Повстянко Анастасія, учениця 6-В класу,
Нечипоренко Владислав, учень 7-А класу,
Остапова Уляна, учениця 8-Б класу,
Суздалєва Анна, учениця 10 класу,
Громова Сніжана, учениця 11 класу,
Казазян Раїса, учениця 11 класу,
Попова Катерина, учениця 11 класу.
Переглянути результати шкільного етапу олімпіад
21 травня 2014 року у нашому закладі відбулося підсумкове засідання міської Школи молодого вчителя, яке пройшло під гаслом: « Учитель – особистість, і вона неповторна. Його завдання – наповнити життя дитини змістом і смислом, зберегти дитяче здоров’я.» Гейко С.І, методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради , розповіла присутнім про педагогічну творчість молодого спеціаліста як основу формування педагогічної майстерності вчителя. Молоді спеціалісти, серед яких була і наша Литвиненко Т.П., вчитель української мови та літератури, презентували свої професійні досягнення за 2013-2014 навчальний рік. Швець А.А., практичний психолог закладу, провела заняття « Гармонія внутрішнього світу». Присутнім молодим вчителям побажали професійних злетів, наснаги та творчості у наступному навчальному році.
20 травня 2014 року в рамках тижня початкових класів учні 1-А класу під керівництвом Шуть Галини Анатоліївни провели математичний КВК.
Ти визнана давно главою всіх наук –
Потрібна всім нам ти завжди і всюди.
Без математики ми нині, як без рук.
З тобою казку творять люди.
20 травня 2014 року в рамках тижня початкових класів у 2-х класах вчителем Рудь Валентиною Іванівною був проведений математичний ранок-змагання «Плавання математичним океаном». Перед подорожжю учні підготували свої кораблі до великого плавання. На їхньому шляху було чимало несподіванок та труднощів, але всі учасники команд проявили свої знання, вміння, витримку і творчі здібності.
Прийшовши до порту «Перемога», нарешті дізналися, яка команда є найкмітливішою та найвинахідливішою. І місце виборола команда 2-А класу «Винахідник». ІІ місце посіла команда 2-Б класу «Кмітливі».
В рамках тижня початкових класів 19 травня 2014 року у 4-А класі під керівництвом Ворошилової Ольги Іванівни було проведене свято «Мова наша солов’їна». Мета проведення – вчити любити чарівний наш край, славну нашу Україну, українську рідну мову. Свято проходило під гаслом «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема».
Під час свята діти декламували вірші, загадували загадки, розповідали забавлянки, скоромовки. Лунали українські народні пісні. А якою гарною була «Подоляночка» у виконанні дівчаток! Дзвінка, ніжна, чарівна лунала українська мова.
Активну участь у святі взяли Голуб Аліна, Мозгова Євгенія, Касяненко Софія, Куруп Ольга, Мосяж Софія, Демерчян Ульяна та інші.
19 травня 2014 року в рамках тижня початкових класів учні 1-А класу під керівництвом Шуть Галини Анатоліївни підготували інсценізацію казки «Рукавичка» та учні 1-Б класу під керівництвом Біленко Світлани Геннадіївни - інсценізацію казки "Колобок".
Першокласники не тільки вивчають усну народну творчість, а й, як справжні артисти, грають у казках.
14 березня 2014 року у нашому закладі відбувся міський майстер-клас для вчителів англійської мови з теми: «Сучасні освітні технології, методики, інтерактивні форми в навчанні англійської мови». Метою даного методичного заходу було знайомство учасників майстер-класу з досвідом роботи вчителів англійської мови ЗНЗ І-ІІІ ст. № 15 з упровадження сучасних освітніх технологій, методик у навчально-виховний процес та практичним використанням інтерактивних методів навчання на уроках. Присутні гості відвідали відкриті уроки англійської мови у 3-Б класі з теми: «Мої улюблені герої мультфільмів» (вчитель Букайло Л.В.) та у 5-А класі з теми: “Здорове харчування” (вчитель Чаус Л.Ф.). Швець А.А., практичний психолог закладу, провела практичне заняття «Магічне коло Мандали».
Пащенко Л.Д., методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, підвела підсумки проведення майстер-класу для вчителів англійської мови. Учасники семінару проаналізували відвідані уроки, подякували за гарну роботу та побажали творчої наснаги колегам.
13 лютого 2014 року у ЗНЗ І-ІІІ ст. №15 відбувся семінар-практикум шкільних голів методичних об'єднань класних керівників «Шляхи впровадження сучасних виховних та здоров'язберігаючих технологій в практику роботи закладу».
У теоретичному блоці заступник директора з навчально-виховної роботи Гутнєва С.В. ознайомила присутніх зі «Стратегією виховання дитини, яка слухає, чує та розуміє» за матеріалами американського педагога Ноель Дженіс-Нортон. Сутність та особливості застосування інноваційних методик виховання, основаних на повазі до особистості дитини та співпраці з нею, були викладені у власноруч розробленому мультимедійному посібнику.
В рамках практичної частини класним керівником Коваль Н.А. у співпраці з учителем музичного мистецтва Долусовою О.М. з учнями 9-А класу був проведений здоров'язберігаючий захід «Фестиваль українських страв». Учасники фестивалю розповідали про традиції української національної кухні, творчі групи презентували традиційні страви українців, які вражали різноманітністю: борщ, каші, вареники, деруни, млинці, короваї, пироги, молочні та фруктові напої. Звучали вірші, народні пісні, інсценізовані міні-замальовки, виконані хореографічні номери, ретельно підібраний слайд-супровід. У ході цього костюмованого дійства значна увага приділялася культурі здорового харчування.
Черевашко С.В., методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, підвела підсумки проведення семінару-практикуму.
03 лютого 2014 року в загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ступенів № 15, який є опорним закладом з атестації, відбувся семінар-практикум для резерву керівних кадрів. Метою семінару стала організація аналітико-практичної роботи щодо актуальних проблем управлінської діяльності з реалізації вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.
Чумак О.С., методист управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, опрацювала з присутніми Типове положення про атестацію педагогічних працівників, яке визначає порядок атестації керівників, їх заступників, інших педагогічних працівників.
Учасники семінару, працюючи в групах, розв’язували запропоновані проблемні ситуації з питання атестації педагогічних працівників, вчилися оформляти атестаційні листи.
30 січня 2014 року у закладі відбувся міський семінар вчителів світової літератури з теми: «Особливості аналізу поетичного тексту». Метою семінару була актуалізація знань з питання аналізу поетичного тексту та практичне застосування форм, методів і прийомів роботи з віршами. Девізом цього заходу стали слова російського поета Йосипа Бродського: «Поезія – це не «кращі слова в кращому порядку», це – вища форма існування мови.»
Учасники семінару працювали за теоретичним та практично-розвивальним блоками.
Чубова С.В. поділилася досвідом роботи зі складання опорної смислової схеми на прикладі вірша О.Пушкіна «Цветок», представивши презентацію про особливості аналізу поетичного тексту. Присутні вчителі відвідали відкриті уроки світової літератури у 5-А класі з теми: «С.Єсенін. Вірші про природу», який провела Майгур І.Г., та у 10 класі з теми: «Пошук сучасної краси в поезії Шарля Бодлера», який показала Ковальова О.В.
Методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради Караменов М.І. підвів підсумки проведеного семінару вчителів світової літератури. Учасники семінару проаналізували відвідані уроки, подякували за гарну роботу та побажали творчої наснаги колегам.
22 січня 2014 року в закладі відбувся міський семінар учителів фізичної культури з теми «Оптимізація фізичної культури учнів: проблеми та перспективи».
Провідною ідеєю семінару стали слова Генрі Ернста Сигеріста «Здоровою може вважатися людина, яка відзначається гармонійним фізичним і розумовим розвитком, добре адаптована до оточуючого її фізичного та соціального середовища. Вона повністю реалізує свої фізичні і розумові здібності, може пристосуватися до змін оточуючого середовища, робить свій посильний внесок у благополуччя суспільства».
Під час семінару були розглянуті такі проблемні питання :
- основні шляхи виховання особистої фізичної культури,
- рухова активність як провідна детермінанта формування здорового способу життя,
- шляхи забезпечення сприятливих санітарно - гігієнічних умов життєдіяльності дитини у школі,
- дозування фізичних навантажень.
Учасники семінару спостерігали за елементами проведення уроку рухливих ігор у 3– Б класі, який показала Задвірна Я.О., вчитель фізичної культури.
Хейнолайнен Л.Г., методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, підвела підсумки проведення семінару вчителів фізичної культури.
З 02.12.2013 року по 20.12.2013 року у закладі проведено методичну декаду «Інформаційно-комунікаційна компетентність вчителя – запорука ефективного уроку. Перлини педагогічної майстерності», в якому взяли участь 14 вчителів (36% від загальної кількості вчителів закладу) та показали 19 відкритих уроків з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
В проведенні методичної декади взяли участь:
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії , вчитель–методист
Ворошилова О.І.- вчитель початкових класів,
спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, старші вчителі: Гладка Т.М., вчитель математики, ЧубоваС.В.- вчитель російської мови та літератури;
спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії:
Біленко С.Г. – вчитель початкових класів, Гутнєва С.В. – вчитель початкових класів, Жежеря С.М. – вчитель початкових класів;
Мальована О.Ф. – вчитель географії;
учителі початкових класів з педагогічним званням «старший учитель»:
Рудь В.І., Шуть Г.А.;
спеціалісти першої кваліфікаційної категорії :
Вороніна С.Ф.– вчитель російської мови та літератури, Воронцова Н.М. -вчитель української мови та літератури, Долусова О.М. – вчитель музичного мистецтва, Гирька Н.І.- вихователь групи продовженого дня, Тищенко І.М. – вчитель початкових класів;
спеціаліст другої кваліфікаційної категорії Лелека Л.В. - вчитель початкових класів.
Завершальним етапом став семінар- практикум «Інформаційно-комунікаційна компетентність вчителя – запорука ефективного уроку». Коваль Н.А., вчитель інформатики, яка закінчила навчання з програмного забезпечення SMARTNotebookтм для інтерактивних дошок SMARTBoard, представила вчителям SMART технології, які можна успішно і ефективно використовувати на уроках, та провела практичне заняття з особливостей створення презентацій в он-лайні.
04 лютого 2013 року в нашому закладі, який є опорним закладом з атестації, відбувся семінар-практикум «Шляхи вдосконалення атестації педагогічних працівників» для резерву керівних кадрів. Метою заходу була організація аналітико-практичної роботи щодо актуальних проблем управлінської діяльності з реалізації вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Семінар-практикум складався з організаційно-мотиваційного, теоретичного, практично-розвивального, підсумкового блоків. Теоретичний блок «Працюємо за Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників (зі змінами)» у формі електронної презентації провела Чумак О.С., методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради. З координаційним планом роботи опорного закладу з атестації, досвідом роботи з даного питання ознайомила Чубова С.В., заступник директора з навчально-виховної роботи ЗНЗ № 15. Під час практично-розвивального блоку учасники семінару-практикуму працювали в групах, виконували вправи «Асоціативний ряд», «Визнач хронологію роботи атестаційної комісії»,«Розв’яжи проблемну ситуацію». Учасники заходу щиро дякували за досвід, який вони отримали на семінарі.